تیروئید شما ممکن است کوچک باشد، اما تاثیر بزرگی بر روی کل بدن شما دارد.

  تیروئید یکی از موثرترین اندام‌ها در بدن شما است. این غده پروانه ای شکل هورمون ‌هایی را تولید می‌ کند که متابولیسم را تنظیم می ‌کنند. ( منظور از تنظیم متابولیسم نحوه تبدیل مواد غذایی به انرژی و استفاده از انرژی توسط سلول هاست) و در نهایت همه سیستم ها را در بدن شما در خط و عملکرد درست نگه می‌ دارد.

  اگر سطوح تیروئید شما غیرفعال هستند – یا بیش فعال هستند و هورمون‌ های زیادی آزاد می ‌کنند و یا کم کار است و تعداد هورمون‌ های خیلی کمی را آزاد می ‌کنند – این می ‌تواند منجر به بروز برخی از علائم شود. اما مشکلات تیروئیدی به سختی خودشان را نشان می دهند، به همین دلیل است که تا ۶۰ درصد مبتلایان به سرطان تیروئید از شرایط خود آگاه نیستند.

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدنشانه های رایج مشکلات تیروئیدی

  نشانه های رایج مشکلات تیروئیدی

  دکتر Anne Cappola ، پروفسور پزشکی در بخش غدد درون ریز، دیابت، و متابولیسم در دانشکده پزشکی پنسیلوانیا می گوید:

  تیروئید می‌ تواند برای تشخیص چالش برانگیز باشد چرا که هیچ دو نفر دو مجموعه از نشانه‌ های یکسانی را ندارند.

  شما می ‌توانید دو نفری را ببینید که به میزان یکسان به سرطان تیروئید مبتلا هستند، اما علایم آن‌ ها کاملا متفاوت است.

  به عبارت دیگر، هیچ نشانه یا علامتی مبنی بر وجود مشکل در غده تیروئید شما وجود ندارد. پس اگر در این مورد نگران هستید، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

  Deena Adimoolam استادیار دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا می گوید:

  دکتر شما یک آزمایش فیزیکی انجام خواهد داد و غده تیرویید و بدن را برای نشانه ‌های مربوط به اختلال عملکرد تیروئید ارزیابی می کند. آزمایش خون نیز برای بررسی سطوح هورمون تیرویید می تواند انجام شود.

  ما در این مطلب به بررسی ۱۰ نشانه هشداردهنده در این مورد می پردازیم. با ما همراه باشید.


  1. وزن شما به شدت تغییر می کند

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدتغییرات وزنما همه فراز و نشیب ‌های زندگی خودمان را داریم و این عادی است. اما اگر متوجه کاهش وزن و یا افزایش وزن شدید، شده باشید ممکن است بخواهید به پزشک مراجعه کنید.

  دکتر کاپولا می گوید: ” متابولیسم متداول ترین تاثیر شناخته شده هورمون تیروئید است و هورمون بسیار زیاد، می ‌تواند آن را افزایش داده و شما وزن کم کنید.”

  اما دکتر کاپولا یادآور می شود که یک تیروئید بیش فعال می تواند بدن شما را در یک وضعیت کاتابولیک قرار داده و منجر به از دست دادن عضلات شود. او توضیح می ‌دهد: “یک تصور غلط که وجود دارد این است که این یک روش عالی برای از دست دادن وزن است، اما در این شرایط شما به طور انتخابی چربی را از دست نمی ‌دهید.”

  همین اتفاق با تیروئید کم کار نیز رخ می ‌دهد: با یک تیروئید کم کار متابولیسم شما کاهش می ‌یابد و شما می‌ توانید وزن خود را افزایش دهید چون بدن شما به انرژی کمتری نیاز دارد. سطوح پایین تیروئید به بدن شما می ‌گوید که کالری خود را نگه دارد.


  1. شاهد ریزش موهایتان خواهید بود

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدریزش مودر این شرایط شما فقط شاهد ریختن چند تار مو در در هنگام دوش گرفتن نیستید، بلکه ریزش موهایتان بسیار قابل توجه است.

  یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ از ژورنال Dermatology نشان می ‌دهد که آلوپسی آرئاتا (Alopeci areata) (یک بیماری شایع که با شروع ناگهانی ریزش مو در یک ناحیه کاملا مشخص و معمولا گرد تشخیص داده می ‌شود) به مشکلات تیروئیدی مربوط می‌ شود.

  از بین ۷۸ بیمار در این تحقیق، ۲۴ درصد عملکرد تیروئید غیر طبیعی داشتند که به طور قابل توجهی بالاتر از میزان اختلال تیرویید در جمعیت عمومی است.

  دکتر Cappola می گوید: ” تغییرات در وضعیت هورمون تیروئید حتی می تواند فولیکول های موی شما را تحت تاثیر قرار دهد.”

  بیش از حد بودن و یا کم بودن هورمون تیروئید باعث می شود که فولیکول های موی شما از بین بروند و باعث ریزش مو شوند. اما این دائمی نیست. دکتر Cappola می‌ گوید: ” زمانی که اوضاع عادی شود، دوباره موها رشد خواهند کرد.”

  همچنین بخوانید: چگونه تیروئید را کنترل کنیم؟

  1. حرکت روده شما تغییر می کند

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدمشکلات گوارشیاگر شما بیشتر از معمول به حمام می روید، ممکن است فکر کنید که این مسمومیت غذایی است یا اینکه که به اندازه کافی سبزیجات نخورده اید. در حالی که احتمالا شما به طور خودکار مشکلات روده خود را به تیروئید ربط نداده اید، این هورمون ‌های تاثیر گذار ممکن است در اینجا نیز نقش بازی کنند، یا سرعت خود را کم کنند و یا به طرف دستگاه گوارش شما حرکت کنند.

  دکتر Adimoolam می‌ گوید: ” کم کاری تیروئید ممکن است باعث یبوست شود در حالی که پرکاری این هورمون می تواند منجر به اسهال شود. “


  1. تپش قلب دارید

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدتپش قلببله، قلب شما نیز دارای گیرنده های تیروئید است. پرکاری تیروئید سرعت سیستم های شما از جمله قلب تان را افزایش می دهد.

  دکتر Adimoolam می گوید: “هنگامی که شما پرکاری تیروئید دارید، این شرایط قلب شما را تحت ‌تاثیر قرار می ‌دهد و ممکن است علائم تپش قلب یا ضربان قلب سریع را تجربه کنید.

  دکتر Cappola می‌ گوید ممکن است احساس وحشت زده و عصبی داشته باشید.


  1. فشار خون شما خارج از محدوده است

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدفشار خونبه طور مشابه، هورمون ‌های تیروئید نیز می ‌توانند در فشار خون شما به ایفای نقش بپردازند. پرکاری تیروئید بالا رفتن فشار خون را به دنبال داشته و کم کاری تیروئید به پایین آمدن فشار خون منجر می شود.


  1. شما احساس مستعد افسردگی و یا نگرانی دارید

  دکتر کاپولا می گوید: “کم کاری تیروئید می تواند با افسردگی ارتباط داشته باشد.”

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیداحساس افسردگیاز آن جایی که کم کاری هورمون تیروئید کمی باعث کندی سیستم بدن شما می‌شود، می ‌تواند علائم افسردگی را به همراه داشته باشد.

  یک مطالعه از روانپزشکی BMC نشان می دهد که اﺗﻮاﯾﻤﻮﻧﯿﺘﯽ ﺗﯿﺮوﺋﯿﺪ به اضطراب یا اختلال خلق مرتبط است. پزشک ها دقیقا مطمئن نیستند که چرا این اتفاق می افتد، اما به نظر می ‌رسد که مطالعات نشان می‌ دهند که هورمون ‌های تیروئید می‌ توانند میزان سروتونین را تحت ‌تاثیر قرار دهند. در طرف دیگر، یک تیروئید پرکار و سیستم هایی که می توانند از بین بروند، منجر به علائم اضطراب می شوند.


  1. شما کاملا خسته هستید

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدخستگیهمه ما خسته می ‌شویم، اما وقتی تیروئید شما درست کار نکند و خیلی هورمون های کمی ترشح می کند، می ‌توانید احساس کنید که به یک چرت زدن کوتاه نیاز دارید. علت آن این است که هورمون تیرویید بر تعادل انرژی در کل بدن شما تاثیر می ‌گذارد.

  مطالعه‌ ای که در سال ۲۰۱۲ در ژورنال Endocrinology منتشر شد نشان داد که افراد مبتلا به hypothyroidism (ملقب به تیروئید کم کار) سطوح بالاتری از خستگی جسمی و ذهنی، سطوح انگیزشی پایین ‌تر، و کاهش فعالیت را تجربه کرده‌ اند.


  1. شما در حال از دست دادن استخوان هستید

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدپوکی استخواندر حالیکه با گذشت زمان و افزایش سن از دست رفتن تراکم استخوانی را تجربه می کنیم، اما یک تیروئید پرکار می تواند این روند را تسریع بخشد. از آنجایی که تیروئید بیش از حد بدن شما را به یک وضعیت کاتابولیک می اندازد، در حالت انقباض، می تواند استخوان های شما را تضعیف کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش دهد.


  1. شما مه مغزی دارید

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدمه مغزیهمه ما این موارد را تجربه کرده ایم، زمان های که حرفی تا سر زبانمان می آید ولی هرچی فکر می کنیم نمی توانیم آن را به یاد بیاوریم. در حالی که برخی از این فراموشی ها ممکن است به سن مرتبط باشد، اما مشخص می‌ شود که مغز شما از تاثیر تیروئید مصون نیست. زمانی که سطوح هورمون تیروئید پایین است، می‌تواند بر توانایی شما برای تمرکز و به یاد آوردن چیزها تاثیر بگذارد.

  همچنین بخوانید: مه مغزی چیست؟

  1. پریودهای شما نامنظم هستند

  نشانه های مشکلات تیروئیدی,علائم اختلال غده تیروئیدپریودهای نامنظمتیروئید بر فعالیت هورمون‌ های دیگر بدن، از جمله هورمون‌ های جنسی نیز تاثیر می‌ گذارد. این می ‌تواند منجر به دوره‌ های قاعدگی نامنظم و همچنین دوره‌ های سنگین یا سبک شود. در برخی موارد، زنان ممکن است دوره‌ های قاعدگی خود را از دست بدهند یا با ناباروری مبارزه کنند.

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ نهنگ آبی

  در این پست می توانید دانلود آهنگ نهنگ آبی را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود آهنگ های نهنگ آبی

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  آهنگ بازی نهنگ آبی نهنگ آبی تک اهنگ

   

  متن آهنگ نهنگ آبی

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  I don’t want another lover
  So don’t keep holding out your hands
  There’s no room beside me
  I’m not looking for romance
  Say I’ll be here, I’ll be here
  But there’s no way you’d understand

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  All I want
  All I want All I want
  When I don’t even know myself

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  I don’t want another partner
  So don’t try and break the spell
  I can’t even understand me
  So don’t think that you can help
  When I say things and see things
  That’s no way on earth to tell

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

  What I want
  What I want What I want
  ‘Cos I don’t even know myself

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  No-one wants to be lonely
  But what am I to do?
  I’m just trying to be honest
  I don’t want to hurt you too
  When I’ll be there, I’ll be there
  I know I sound confused

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  But all I want All I want
  All I want All I want
  All I wantSee, all I want
  All I wantIs to one day come to know myself

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  دانلود آهنگ های نهنگ آبی

   

   

  برای دانلود اهنگ روی DOWNLOAD کلیک کنید


  آهنگ Sarah Blasko | All I Want

  DOWNLOAD


  آهنگ Golin | lay lay

  DOWNLOAD


  آهنگ گولبن ارگن لای لای لای

  DOWNLOAD


   

  آهنگ Serhat Durmus La Calin

  DOWNLOAD


   

  دانلود آهنگ اوبی ره ره

  DOWNLOAD

   

  دانلود آهنگ های نهنگ آبی

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ یکی همیشه هست که عاشق منه

  در این پست می توانید آهنگ یکی هست که عاشق منه میثم ابراهیمی را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود آهنگ یکی همیشه هست که عاشق منه

  download song | Singer: Meysam Ebrahimi| Song name: Yeki Hamishe Hast | With the text song Share To Meysam Ebrahimi-Yeki Hamishe Hast on your social network

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  میثم ابراهیمی یکی همیشه هست ترانه عاشقانه

   

  متن آهنگ یکی همیشه هست میثم ابراهیمی

  ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

  ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  آهنگ یکی همیشه هست که عاشق منه

  دانلود آهنگ یکی همیشه هست که عاشق منه


  خواص دانه ارزن

  برخی از بهترین خواص ارزن برای سلامتی، محافظت از سلامت قلب، حفاظت در برابر دیابت، بهبود سیستم گوارش، کاهش خطر ابتلا به سرطان، سم زدایی از بدن، افزایش سلامت تنفسی، بهبود سیستم ایمنی بدن، افزایش سطح انرژی و بهبود عضلات و سلامت عصبی است.

  ارزن چیست؟

  ممکن است ارزن جزو دانه‌های متداول مورد استفاده‌ی شما نباشد، اما در واقع این گروه از دانه‌ها در سراسر جهان کشت می‌شوند (هم برای خوراک دام و هم مصرف انسان) و عمدتا در کشورهای در حال توسعه رشد میکند.

  اما از آنجایی که دوره‌ی رشد ارزن سریع است و توانایی رشد در محیط‌های خشک، بایر و نسبتا سخت را هم دارد، باعث شده برای بسیاری از کشورها، یک محصول ایده آل جهت زرع باشد.

  اگر چه انواع مختلفی از ارزن در سراسر دنیا رشد می‌کنند، اما متداول‌ترین آن ارزن مرواریدی است. از نظر تاریخی به احتمال زیاد ارزن از آفریقا نشأت گرفته است. اما پس از آن حدود ده‌هزار سال قبل، در آسیا و خاورمیانه گسترش یافت. بنظر می‌رسد که ارزن توسط آن نقطه از تاریخ باستان گسترش یافته است.

  توانایی ارزن برای زنده ماندن در شرایط سخت، باعث شد که محصول کاملی شود و بهمین دلیل، امروزه هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  این گیاه با دانه‌ای کوچک، عمدتا در هند تولید و هر ساله بیش از ۸میلیون تن از آن کشت می‌شود. پس از هند، تعدادی از کشورهای بزرگتر آفریقایی و چین قرار دارند.

  ارزن، می‌تواند مانند یک غلات معمولی استفاده شود و بعلت اینکه نشاسته‌ی بسیار زیادی دارد (مانند بسیاری از غلات دیگر) می‌تواند در فرنی‌ها، میان وعده‌ها و انواع نان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

  ارزن، همچنین یک منبع بسیار خوب از مواد مغذی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات آلی است که می‌تواند بطور قابل توجهی باعث افزایش سلامت انسان به روش‌های مختلف شود. در سال‌های اخیر، توجه زیادی به ارزن شده است، شاید به این دلیل که بیماری سلیاک، فراگیرتر و معروف‌تر شده.

  ارزن، فاقد گلوتن است، بنابراین افراد مبتلا به سلیاک، می‌توانند به عنوان منبعی از غلات، از آن بجای گندم استفاده کنند. ارزن، ساده‌ترین و با ارزش‌ترین ماده‌ای است که می‌تواند به رژیم های غذایی در سراسر دنیا اضافه شود. همچنین شامل بیشترین مقدار انرژی، بیشترین چربی و بیشترین مقدار ویتامینهای گروه B می‌باشد.

  ارزش غذایی ارزن

  ارزن، بمنظور فراهم ساختن مواد تغذیه‌ای اساسی، در سراسر جهان مورد استفاده بسیاری از کشورهای در حال توسعه قرار می‌گیرد. ارزن به دلیل میزان زیاد مواد مغذی از جمله مقدار زیادی نشاسته، ویتامین B بسیار زیاد، کلسیم، آهن، پتاسیم، روی و منیزیم، بسیار مهم است.

  لازم به یاداوری هم نیست که ارزن یک منبع سالم از چربی های ضروری بدن هم هست. بعلاوه در ارزن مقدار زیادی پروتئین و فیبرهای غذایی نیز وجود دارد.

  خواص ارزن

  با توجه ارزش غذایی شگفت انگیز ارزن در ادامه به برخی از مزایای ارزن برای بدن میپردازیم تا بیشتر با این دانه مغذی آشنا شوید:

  1. ارزن سلامت قلب شما را افزایش می‌دهد

  اگر می‌خواهید از قلبتان محافظت کنید، ارزن یکی از بهترین دانه‌های ممکن است که می‌توانید به رژیم غذایی‌تان اضافه‌اش کنید.ارزن، یک منبع غنی از منیزیم است که یک ماده معدنی مهم برای کاهش فشار خون و خطر حملات قلبی است، مخصوصا در مورد آترو اسکلروز.

  همچنین ارزن یک منبع عالی از پتاسیم هم هست که بعنوان یک گشاد کننده‌ی عروق عمل می‌کند و فشار خون را بیشتر، پایین نگه می‌دارد. کاهش فشار خون و بهینه‌سازی گردش خون شما، یکی از بهترین راه‌ها برای حفاظت از سلامت قلبی و عروقی‌تان است.

  علاوه بر این، لیگنان‌های گیاهی موجود در ارزن می‌توانند در دستگاه گوارش شما، توسط «میکرو فلورا» به لیگنان‌های حیوانی تبدیل شوند. ثابت شده که لیگنان‌های حیوانی در برابر برخی از بیماری‌های مزمن مانند سرطان و بیماری قلبی از ما محافظت می‌کنند.

  1. کنترل سطح کلسترول با خوردن ارزن

  سطح کلسترول با سلامت قلب در ارتباط است و میزان بالای فیبر موجود در ارزن، برای کاهش کلسترول مفید است. در واقع فیبر رژیم غذایی، خطر کلسترول بد (LDL) را از بین می‌برد و باعث افزایش کلسترول خوب (HDL) می‌شود.

  1. ارزن برای حفاظت در برابر دیابت

  میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان، به دیابت مبتلا هستند. ارزن در بسیاری از کشورهای در حال توسعه (که دیابت در آنجا کمتر وجود دارد)، یک جزء اصلی مفید از مواد غذایی است. شاید یکی از اثرات ارزن این باشد که شانس دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد (بخاطر میزان زیاد منیزیم موجود در غلات).

  منیزیم، یکی از مهمترین مواد معدنی برای افزایش کارایی گیرنده‌های انسولین و گلوکز در بدن است. در نتیجه از دیابت جلوگیری می‌کند. در جمعیتی که به دو گروه تقسیم شدند و گروهی رژیم غذایی همراه با منیزیم داشته‌اند و گروه دیگر رژیم بدون منیزیم، کاهش ۳۰درصدی دیابت مشاهده شده است.

  1. خواص ارزن در بهبود سلامت دستگاه گوارش

  ارزن ماده‌ای غذایی است که بیشترین مقدار فیبر را دارد، پس می‌تواند به عملیات دستگاه گوارش شما کمک کند و مشکلاتی مانند یبوست، گاز بیش ازحد، نفخ و دل درد را رفع کند.

  با تنظیم فرایند گوارشی‌تان، می‌توانید از مواد مغذی بهتر استفاده کنید و خطرات جدی‌تر دستگاه گوارش مانند زخم معده یا سرطان روده‌ی بزرگ را کاهش دهید.

  هضم منظم و دفع مواد زائد، عملکرد کلیه، کبد، و سلامت سیستم ایمنی شما را بهبود می‌بخشد. زیرا آن سیستم‌ها با فعالیت‌های متابولیکی بدن، ارتباط نزدیکی دارند.

  1. فواید ارزن در کنترل سرطان

  تحقیقات اخیر نشان داده است که فیبر یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از شروع سرطان سینه در خانم‌ها است. در واقع، زنان می‌توانند با خوردن بیشتر از ۳۰گرم فیبر در روز، شانس ابتلا به سرطان سینه را تا ۵۰درصد کاهش دهند.

  با توجه به اینکه سرطان سینه، یکی از شایع‌ترین و کشنده‌ترین انواع سرطان‌ها است، همه‌ی خانم‌ها باید به این توصیه عمل کنند.

  1. سم زدایی از بدن با مصرف ارزن

  آنتی اکسیدان‌های بسیاری در ارزن وجود دارند که علاوه بر تاثیر مفیدشان در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد (که می‌توانند باعث سرطان شوند) می‌توانند سموم دیگر را نیز از بدن دفع کنند، مانند سمومی که در کلیه و کبد شما هستند.

  کورستین، کورکومین و اسید الاژیک و دیگر ترکیبات مفید می‌توانند از طریق افزایش دفع مناسب و بی اثر کردن فعالیت آنزیمی در آن اندامها، بدن شما را از هرگونه عوامل خارجی و سموم پاکسازی کنند.

  1. خواص ارزن برای دستگاه تنفسی

  تحقیقات، به روشنی نشان داده‌اند که ارزن می‌تواند بطور قابل توجهی کیفیت زندگی افرادی که از کودکی مبتلا به آسم بوده‌اند را بهبود ببخشد و همچنین در وهله‌ی اول می‌تواند، از گسترش آن جلوگیری کند.

  اگرچه برخی از شواهد بحث برانگیز است اما نشان می‌دهد که میزان خس خس سینه و حملات آسم در کودکانی که مقدار زیادی غلات مانند ارزن مصرف می‌کردند، بطور قابل توجهی کمتر شده است (بیش از ۱۵درصد).

  همچنین گندم دارای یک ماده‌ی حساسیت زای متداول است که با آسم و خس خس در ارتباط است ولی ارزن چنین ترکیباتی ندارد و چنین تاثیر بدی نمی‌گذارد.

  هشدار در مورد ارزن

  توجه: با توجه به استرس‌های امروزی در بدن ما (بویژه در سیستم غددی) برای اینکه هضم، بدرستی انجام شود به فعالیت بیشتری نیاز است و فرایند هضم ارزن هم ممکن است سنگین باشد. بنابراین، قبل از اینکه رژیم غذایی‌تان را به رژیم غذایی سرشار از ارزن تغییر دهید، درباره‌ی سلامت تیروئید و سایر غددتان با پزشک خود مشورت کنید.

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ مرتضی اشر�ی سادگی

  در این پست می توانید آهنگ سادگی مرتضی اشر�ی را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود اهنگ مرتضی اشر�ی سادگی

   

  download song | Singer: Morteza Ashrafi| Song name: Che Sadegi | With the text song Share To Morteza Ashrafi-Sadegi on your social network

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  مرتضی اشر�ی سادگی ملودی عاشقانه

   

   

  متن موزیک مرتضی اشر�ی سادگی

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 سادگیمو نذار پای زرنگیات چرا تا 🎵

  🎵 تنها میشی منو یادت میاد تو که 🎵

  🎵 بچه نیستی چرا سر عقل نمیای 🎵

  🎵 با همه خوبی با ما راه نمیای دست 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 بردار دیگه بسمه ر�تارت روی مغزمه 🎵

  🎵 تقصیر این قلبمه دل به تو دادم اشتباه 🎵

  🎵 از منه من هنوز دوستت دارم از اسمت 🎵

  🎵 بیزارم ولی �ک نکن که گیرت میاد بعد 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 من عاشق تری هر کی ندونه من میدونم 🎵

  🎵 که دلته نری انقده ق�لی روم که سختته 🎵

  🎵 ازم بگذری من هنوز دوستت دارم از 🎵

  🎵 اسمت بیزارم ولی �ک نکن که گیرت 🎵

  🎵 میاد بعد من عاشق تری هر کی ندونه 🎵

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

  🎵 من میدونم که دلته نری انقده ق�لی 🎵

  🎵 روم که سختته ازم بگذری حالی به 🎵

  🎵 رحالی به خودت بیا از دست کارات دل 🎵

  🎵 برنمیاد کور خوندی کوتاه نمیام هر کاری 🎵

  🎵 کنی دیگه باهات راه نمیام من هنوز 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 دوستت دارم از اسمت بیزارم ولی 🎵

  🎵 �ک نکن که گیرت میاد بعد من عاشق 🎵

  🎵 تری هر کی ندونه من میدونم که دلته 🎵

  🎵 نری انقده ق�لی روم که سختته ازم 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 بگذری من هنوز دوستت دارم از اسمت 🎵

  🎵 بیزارم ولی �ک نکن که گیرت میاد 🎵

  🎵 بعد من عاشق تری هر کی ندونه من  میدونم 🎵

  🎵 که دلته نری انقده ق�لی روم که سختته ازم بگذری 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  مرتضی اشر�ی سادگی

  دانلود آهنگ مرتضی اشر�ی سادگی

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ هرکی پسر داره دیگه غم نداره

  در این پست می توانید آهنگ پسرم تاج سرم جواد ماهان را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود اهنگ هرکی پسر داره دیگه غم نداره

  download song | Singer: Javad Mahan| Song name: Che Pesaram Taje Saram | With the text song Share To Javad Mahan-Che Pesaram Taje Saram on your social network

  خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
  جواد ماهان پسرم تاج سرم حسین یوس�ی موزیک عاشقانه

   متن موزیک دانلود اهنگ هرکی پسر داره دیگه غم نداره

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 هر کی پسر داره  دیگه غم نداره هر 🎵

  🎵 کی پسر داره چیزی کم نداره هر 🎵

  🎵 کی پسر داره دنیا تو مشتشه هر 🎵

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

  🎵 کی پسر داره کوهی پشتشه هر 🎵

  🎵 جا که میشینم میگم پسرم 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  آهنگ هرکی پسر داره دیگه غم نداره

  دانلود آهنگ هرکی پسر داره دیگه غم نداره

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  آهنگ قید تموم دنیارو به خاطر چشات زدم یاسر محمودی

  در این پست می توانید آهنگ قید تموم دنیارو به خاطر چشات زدم یاسر محمودی را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  آهنگ قید تموم دنیارو به خاطر چشات زدم یاسر محمودی

  download song | Singer: Yaser Mahmodi| Song name: Bayad Beram | With the text song Share To Yaser Mahmodi-Bayad Beram on your social network

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  یاسر محمودی باید برم ملودی عاشقانه

   

  متن موزیک باید برم یاسر محمودی

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵  قید تموم دنیا رو،به خاطر چشات زدم 🎵

  🎵 هر کاری گ�تی کردم و هر جایی گ�تی اومدم 🎵

  🎵 گ�تی اگه عاشقمی،همیشه هرچی من میگم 🎵

  🎵 گ�تم به چشم خاطره،من حتی جونمم میدم 🎵

  🎵 حالا میگی باید برم،برم و تنهات بزارم 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 دیگه باید چیکار کنم،تا بدونی دوست دارم 🎵

  🎵 مگه قراره عشقمون،تا آخره دنیا نبود 🎵

  🎵 اینجوری بی و�ا نشو،عشقمون اینجوری نبود 🎵

  🎵 گ�تی اگه دوسم داری،غرورتو بزار کنار 🎵

  🎵 واسه یه بارم که شده،خودتو جای من بزار 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  باید برم یاسر محمودی

  🎵 دیگه باید چیکار کنم،که بدونی دوست دارم 🎵

  🎵 چشماتو روی من نبند،من بی تو طاقت ندارم 🎵

  🎵 قید تموم دنیا رو،به خاطر چشات زدم 🎵

   

  🎵 هر کاری گ�تی کردم و هر جایی گ�تی اومدم 🎵

  🎵 گ�تی اگه عاشقمی،همیشه هرچی من میگم 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 گ�تم به چشم خاطره،من حتی جونمم میدم 🎵

  🎵 حالا میگی باید برم،برم و تنهات بزارم 🎵

  🎵 دیگه باید چیکار کنم،تا بدونی دوست دارم 🎵

  🎵 مگه قراره عشقمون،تا آخره دنیا نبود 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 اینجوری بی و�ا نشو،عشقمون اینجوری نبود 🎵

  🎵 گ�تی اگه دوسم داری،غرورتو بزار کنار 🎵

  🎵 واسه یه بارم که شده،خودتو جای من بزار 🎵

  🎵 دیگه باید چیکار کنم،که بدونی دوست دارم 🎵

  🎵 چشماتو روی من نبند،من بی تو طاقت ندارم 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  آهنگ قید تموم دنیارو به خاطر چشات زدم یاسر محمودی

  آهنگ قید تموم دنیارو به خاطر چشات زدم یاسر محمودی

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ سریال از سرزمین شمالی

  در این پست می توانید آهنگ تیتراژ سریال از سرزمین شمالی را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود آهنگ سریال از سرزمین شمالی

  download song | Singer: masashi sada| Song name: sarzamin hae shomale | With the text song Share To Aron masashi sada-sarzamin hae shomale Bash on your social network

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  ماساشی سادی سرزمین های شمالی تک اهنگ

   

   

  متن موزیک سرزمین های شمالی

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  آهنگ از سرزمین شمالی

  دانلود آهنگ سریال از سرزمین شمالی

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ سریال از سرزمین شمالی

  در این پست می توانید آهنگ تیتراژ سریال از سرزمین شمالی را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود آهنگ سریال از سرزمین شمالی

  download song | Singer: masashi sada| Song name: sarzamin hae shomale | With the text song Share To Aron masashi sada-sarzamin hae shomale Bash on your social network

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  ماساشی سادی سرزمین های شمالی تک اهنگ

   

   

  متن موزیک سرزمین های شمالی

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  آهنگ از سرزمین شمالی

  دانلود آهنگ سریال از سرزمین شمالی

  این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

  دانلود آهنگ دختر حمید طالب زاده

  در این پست می توانید دانلود آهنگ دختر حمید طالب زاده را با دو کی�یت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود اهنگ دختر حمید طالب زاده

  download song | Singer:Hamid Talebzadeh| Song name: Dokhtar | With the text song Share To Hamid Talebzadeh-Dokhtar on your social network

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  حمید طالب زاده دختر محمد نجم آهنگ شاد

   

   

  متن موزیک حمید طالب زاده دختر

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 رویه پیشونیه �رشته ها نوشته 🎵

  🎵 هرکی دختر داره جاش وسطه 🎵

  🎵 بهشته از آسمون میباره درو طلا 🎵

  🎵 و گوهر ، زرو سیمو نقره وقتی 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 میخنده دختر یکی یدونه دختر چراغه 🎵

  🎵 خونه دختر ، گلابتونه دختر ماه 🎵

  🎵 آسمونه دختر قندو نباته دختر همیشه 🎵

  🎵 باهاته دختر ، اسم قشنگو نازش ورد 🎵

  دانلود آهنگ امین بانی نشد

  🎵 لباته دختر تو شبایه تاریک ماه و ستاره 🎵

  🎵 دختر ، کوچیکو بزرگش �رقی نداره دختر 🎵

  🎵 دختر کوه نمک دختر عزیزه چشماشو 🎵

  🎵 میبنده میخنده ریزه ریزه شاخه نبات 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  🎵 دختر آب حیات دختر ، وقتی که غم 🎵

  🎵 داره دلت میمونه باهات دختر یکی 🎵

  🎵 یدونه دختر چراغه خونه دختر گلابتونه 🎵

  🎵 دختر ماه آسمونه دختر قندو نباته 🎵

  🎵 دختر همیشه باهاته دختر اسم 🎵

  🎵 قشنگو نازش ورد لباته دختر 🎵

   ——-| ♫ 🎵 ♬ |——-

  آهنگ دختر حمید طالب زاده

  دانلود آهنگ دختر حمید طالب زاده